Ara
  • Ayhan Bölükbaşı

Ti amiamo di cuore !
Vakıfbank Voleybol A Takımının yıllardır kırdığı rekorları, aldığı kupaları, neler başardığını, ülkemizin adını tüm dünyaya duyurduğunu birçok insan bilir de…


Antrenmanlarda bu voleybol takımına bunları başarmayı öğreten koçun nasıl çalıştığını, nasıl tutkulu, hırslı ve mücadeleci olduğunu, bu işi ne kadar sevdiğini herkes bilmez.


Ne kadar mütevazi, ne kadar kendisiyle barışık, ne kadar işini aşık, ne kadar profesyonel.. olduğunu herkes bilmez…Önemli maçlar öncesinde odasına kapanıp saatlerce rakip takımı analiz ettiğini…Maç oynanmadan önce onun kafasında oynadığını ve kazandığını…Çalıştırdığı Almanya ve Hollanda Milli takımlarında da harikalar yarattığını…


Selimiye Tarım Meslek Lisesinin spor salonunda genç, yıldız, küçük takım ve spor okuluyla paylaştığı küçük antrenman sahasından dünya şampiyonu çıkardı.. Hem de kaç kez !


Kızım yıllarca altyapı da oynadı ama özellikle Vakıfbank yeni binaya taşındıktan sonra hem artık Vakıfbank B takım oldukları için hem de binadaki alanları ortak kullandıkları için daha çok gördüler onu. Biz de daha fazla gördük..


Türkiye şampiyonası öncesi omuzundaki bir problem için A takım fizyoterapistini bekliyorduk. Üst katta idik. A takımdakilerin katında.. Öğle yemeğinde olduklarını öğrenince asansörün çıkışında ayakta beklemeye karar verdik. Asansör açıldığında asansörden 5 kişi indi, Koç Guidetti ve staff. Kendisi dışındakiler İtalyan değildi. İçlerinden sadece birisi bizi gördü ve gülümseyerek “merhaba” dedi. Bilin bakalım kimdi?


İki yıl önce asıl mesleği cerrah olan sevgili Deniz Arslan, ayrıca sevgi ve özveriyle yürüttüğü voleybol ile ilgili internet sitesinde kendisiyle bir röportaj yapmak için İstanbul’a geldiğinde kendisini karşılamış ve kulübe götürmüştüm. Onun o röportajında da ne kadar samimi ve sıcak bir şekilde karşılandığı, ne kadar mütevazı biri olduğunu defalarca konuşmuştuk. O da buna yakından tanıklık etmişti.


Son Fenerbahçe lig maçında dünya şampiyonu Sırbistan’ın koçu Zoran Terziç sakız çiğnerken, o yerde ısınan takım oyuncularının yanında eğilip tek tek hepsiyle birebir konuşuyordu. Oynamayacak olanlar dahil!


Eşi Bahar Toksoy, daha küçük takımda oynayan hayranlarına özel ilgi gösteren, kendisi maça çıkarken onlara gülücük vermeyi, fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen bir güzel ablaydı. Çok mutlu bir evlilikleri var. İkisi de harika insanlar, biliyorum.


Vakıfbank altyapısına ünlü Bosetti kardeşlerin anne babası Guiseppe Bosetti ve Franca Bardelli’yi getirtti. Vakıfbank için dünyanın her yerinden voleybolcu taraması yapılıyor ve ilerleyen dönemde altyapılar arasında farkın büyüdüğünü herkes görecek.


Sosyal Medyada voleybolun ilgi görmesi çok güzel, bir sürü insan sevgiyle paylaşım yaptı, milli takımımıza teşekkür ettiler. Ben önce tebrik etmek gerektiğini düşünenlerdenim. Sadece teşekkür etmek, “eh ne yapalım bu kadar oldu, emeğinize sağlık” demek gibi geliyor. Avrupa ikincisi olmak başarıdır. Final maçını son dünya şampiyona takıma karşı böyle oynayabilmek daha büyük bir başarıdır. Çok büyük başarıdır...


Ben olsam Vakıfbank Spor Salonunun girişine heykelini dikerdim. Ve bir çok maçtan sonra teşekkür ettiği taraftarın vefa borcu olarak altına Türkçe değil İtalyanca yazardım:


Ti amiamo di cuore ! (*)(*) Seni yürekten seviyoruz.

134 görüntüleme
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Facebook Icon

© 2023 by Talking Business.  Proudly created with Wix.com

GÜNCEL HABERLER İÇİN KAYIT OLUN
  • Twitter Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now